GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Glas 4925030
nr 492 5030
Glas
3 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, lila, skål diameter 18 cm sign "H 2222 / 18", kanna höjd 14, 5 cm signerad: "H 2254 / 75", skål med öron diameter 15, 5 cm sign " H 2260 / 110"
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 oktober 2007
kl 17:55:19
29/10 16:36:33